Warunki użytkowania mebli

Jeżeli chcesz być wieloletnim i zadowolonym użytkownikiem naszej kuchni, zastosuj się do naszych rad, a w szczególności:
- unikaj długotrwałego kontaktu z wilgocią zarówno elementów drewnianych, laminowanych, lakierniczych jak i metalowych.
- wycieranie do sucha miękką szmatką lub bibułą zapobiegnie puchnięciu, odkształcaniu oraz niszczeniu wierzchniej powłoki. Nie używaj szorstkich materiałów, które mogą uszkodzić powłokę ochronną i doprowadzić do nieodwracalnych zmian.

- zadbaj o wentylację pomieszczenia kuchennego za pomocą kratek wentylacyjnych i wyciągów kuchennych.
- nadmierne nagromadzanie pary powstałej podczas gotowania może doprowadzić do puchnięcia płyt, frontów, blatów lub pękania i odbarwienia się powłok ochronnych.
- nie stawiaj bezpośrednio na blacie rozgrzanych garnków i naczyń żaroodpornych. Określana przez Producenta wytrzymałość blatów to ok. 80 C 120 C (zależnie od rodzaju laminatu). Przy długotrwałych zetknięciach z rozżarzonym przedmiotem laminat blatu może ulec odbarwieniu lub nawet uszkodzeniu.
- unikaj zetknięciu elementów meblowych z ostrymi przedmiotami, które mogą uszkodzić powierzchnie ochronną. - elementy uszkodzone są bardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych.
- nie dopuszczaj do powstania trwałych zabrudzeń, które mogą powodować przebarwienia. Czyszczenie i konserwacja łagodnymi środkami zgodnie z ich przeznaczeniem przedłuży żywotność mebli.
- nie przeciążaj szuflad i półek. Nadmierne obciążenie może być przyczyną nieprzyjemnych konsekwencji.

Zalecane przez producentów obciążenia nie powinny przekraczać:
- PROWADNICA ROLKOWA 10 kg 
- SZUFLADA METALOWA METALBOX, METABOX 25 kg, TANDEMBOX 30kg MODERNBOX 40 kg
- OBCIĄŻENIE SZAFEK WISZĄCYCH NIE POWINNO PRZEKRACZAĆ 15 kg

Zwróć szczególną uwagę jeżeli:
1. Fronty zamontowane są w kuchni w pobliżu pochłaniacza (okapu), to w czasie gotowania powinien on być włączony.
2. W przypadku gdy w kuchni znajduje się zmywarka, należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji jej użytkowania. Niedopuszczalne jest pozostawienie zmywarki z uchylonymi lub otwartymi drzwiczkami po zakończeniu cyklu zmywania celem szybszego wysuszenia naczyń. Częste poddawanie frontów i blatu działaniu pary wodnej o wysokiej temp. może prowadzić do uszkodzenia frontu oraz blatu i utraty gwarancji.
3. Tak jak w przypadku zmywarki, niedopuszczalne jest pozostawienie uchylonych lub otwartych drzwi rozgrzanego piekarnika.
4. Po otworzeniu szafki front nie znajdował się bezpośrednio pod włączonym halogenem, gdyż emituje on bardzo wysoką temperaturę i grozi to uszkodzeniem frontu.

GHS Meble - pracownia mebli na wymiar to poznańska, rodzinna firma, która już od 30 lat produkuje meble na wymiar: meble kuchenne na wymiar, szafy na wymiar i inne projekty specjalne.

GHS Zakład Stolarski
ul. Wiejska 36
62-020 Swarzędz Jasin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel./fax 61 817 22 88
tel. kom. 792 565 419